Logotyp

zielony Eprosument

wspieramy transformację energetyczną

W 2015 roku zaczęliśmy działać na rynku OZE. Od tego czasu transformacja energetyczna, która dotyczy nas wszystkich, wyraźnie przyspieszyła. Jednocześnie, z roku na rok, wykorzystujemy coraz więcej energii elektrycznej. Nie dziwi ten fakt, ponieważ w codziennym życiu otacza nas coraz więcej urządzeń zasilanych prądem. Klimatyzatory, komputery, samochody czy rozwiązania smart dla domu – wszystkie potrzebują prądu. Do tej pory to paliwa stałe były głównym surowcem wykorzystywanym przy produkcji energii elektrycznej.

 

Dzięki zielonej transformacji wykorzystanie OZE do produkcji prądu nie jest już życzeniem przyszłości, lecz teraźniejszością, a sytuację wspierają zmiany legislacyjne, jak i społeczne. Wszyscy chcemy, aby środowisko, w którym żyjemy, było ekologiczne – bez śladu węglowego, zanieczyszczonego powietrza i smogu.  Jesteśmy dumni, że Eprosument S.A. jest częścią tej zielonej transformacji.

misja, wizja, cele Eprosument

MISJA
U podstaw Eprosument S.A. leży zielona filozofia.
 Naszą główną misją jest zmiana powszechnego postrzegania prądu jako drogiego źródła energii oraz propagowanie potencjału OZE jako alternatywy dla produkcji energii z surowców węglowych. Zależy nam również na złagodzeniu zmian klimatycznych poprzez eliminację zanieczyszczeń powietrza powstałych na skutek użytkowania kotłów tradycyjnych.

WIZJA
W swoich działaniach kierujemy się wizją zeroemisyjnego świata.
 Niezwykle ważne jest dla nas środowisko naturalne, dlatego chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy, które upowszechniają rozwiązania OZE. Współpracujemy w tym zakresie m.in. z Północną Izbą Gospodarczą, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu czy Kołobrzeską Izbą Gospodarczą.

CELE
Naszym celem jest pozycja lidera i eksperta w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań energooszczędnych.
Jesteśmy przekonani, że ekologiczne rozwiązania, które posiadamy w swojej ofercie, pozwolą zrealizować to założenie i jednocześnie obniżą koszty eksploatacji budynków komercyjnych naszych Partnerów Biznesowych. Zielona energia to nasza przyszłość.

Nowa, zeroemisyjna siedziba Eprosument S.A. w Wieńcu-Zalesie.

współpraca z Eprosument

Nasi Klienci mają pewność, że opiekuje się nimi Zespół Ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży Odnawialnych Źródeł Energii, który pomógł już ponad 1400 Klientom w transformacji energetycznej.

W relacji z naszymi partnerami biznesowymi stawiamy przede wszystkim na jakość. Dokładamy wszelkich starań, by naszym Klientom zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Eksperci Eprosument uważnie śledzą zmiany na rynku i analizują możliwe scenariusze, by dobierać i proponować adekwatne nowoczesne rozwiązania. Sukcesywnie też poszerzamy naszą ofertę (np. o autorską aplikację mierzącą prace instalacji PV), opierając się na wielu rozmowach z Klientami i rozwoju dostępnych technologii. Stawiamy przy tym na sprawdzonych producentów urządzeń, którzy udzielają długoletnich gwarancji użytkowania.

Zapewniamy kompleksową obsługę transformacji energetycznej na wszystkich etapach inwestycji: od audytu energetycznego, poprzez projekt, montaż i serwisowanie, a także obsługę procesu administracyjnego oraz wsparcie w pozyskaniu finansowania. Dzięki temu maksymalnie odciążamy naszych Klientów z dodatkowych obowiązków, zapewniając im komfort prowadzenia swojego biznesu.

 • zrozumienie OZE
  doskonałe zrozumienie zagadnień OZE
 • zespół ekspertów wyspecjalizowany w realizacjach biznesowych
 • FINANSOWANIE ESCO
  finansowanie w modelu ESCO
 • niezawodność
  pewność i niezawodność - ponad 25 MW w zakończonych realizacjach
 • innowacyjność
  innowacyjne rozwiązania technologiczne i prawne
 • kompleksowe działanie
  kompleksowe działanie
 • opieka Project Managera na każdym etapie inwestycji

standard pracy z Klientem

Doradca Eprosument lub Biuro Obsługi Klienta rozpoczyna współpracę z Klientem bezpośrednim kontaktem, by umówić spotkanie w miejscu planowanej inwestycji. Następnie wykonujemy audyt techniczny budynku i analizujemy dane, które obejmują miesięczne i roczne zużycie prądu oraz wydatki ponoszone na energię elektryczną. Sprawdzamy, czy Klient wykorzystuje prąd do bieżącego funkcjonowania domu lub biura, czy jest on używany również do produkcji – zasilania maszyn lub systemów.

W kolejnym kroku szukamy rozwiązania, które długofalowo spełni potrzeby Klienta. Koncentrujemy się nie tylko na aktualnym zużyciu energii, ale opracowujemy również prognozy określające jej przyszłe zużycie. Na podstawie kompletu danych przedstawiamy indywidualną wycenę.

Po akceptacji wyceny przez Klienta podpisujemy umowę na realizację usługi. Następnie koordynujemy wszelkie wymagane formalności (uzyskanie wymaganych uzgodnień i pozwoleń) i nasza ekipa monterów przystępuje do montażu. Po uruchomieniu instalacji przeprowadzamy dla użytkowników szkolenie z obsługi i zapewniamy usługi serwisowe.

Krok pierwszy

Kontakt

Krok drugi

Audyt energetyczny

Krok trzeci

Umowa i montaż

Krok czwarty

Uruchomienie instalacji

finansowanie inwestycji

Naszym Klientom Biznesowym, jak i Indywidualnym oferujemy wsparcie w zakresie finansowania inwestycji.

Doradcy Eprosument pomogą wybrać najlepszą metodę finansowania: kredyt bez wkładu własnego, pożyczka, dofinansowanie, a także przeprocesować komplet formalności.

Współpracujemy z największymi bankami w Polsce, które oferują elastyczne formy pomocy finansowej.

finansowanie w modelu ESCO

Dla naszych Klientów Biznesowych, jako jedni z pierwszych w branży OZE, wprowadziliśmy finansowanie inwestycji w modelu ESCO. Firmy z sektora ESCO (Energy Saving Companies) wyróżniają się na tle tradycyjnych konsultantów i dostawców energetycznych tym, że finansują projekty inwestycyjne, a ich wynagrodzenie jest powiązane z osiągniętymi przez ich Klienta oszczędnościami energii. Dzięki temu rozwiązaniu nasi Klienci nie muszą posiadać wkładu własnego, by przeprowadzić w swojej firmie kompleksową transformację energetyczną. Klient nie ponosi kosztów wdrożenia ekologicznych technologii, a usługę transformacji opłaca z oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Wdrożona instalacja OZE jest jego własnością, z której czerpie zyski nawet po wygaśnięciu umowy o finansowanie.

model finansowania esco

partnerstwo z ESCOlight

Poszerzenie oferty finansowania inwestycji dla Klientów Biznesowych jest możliwe dzięki umowie o współpracy z firmą ESCOlight, której partnerem strategicznym jest Susi Partners – szwajcarski fundusz o najwyższej wiarygodności finansowej. ESCOlight posiada dostęp do długookresowego finansowania i może w związku z tym realizować projekty o okresie zwrotu do 15 lat. W ramach usługi dekarbonizacji ESCOlight oferuje również Klientom opracowanie strategii ESG. Finansowanie transformacji energetycznej naszych Klientów powierzamy więc wybitnym ekspertom, a Eprosument, jako firma z bogatym doświadczeniem audytorskim, projektowym oraz wykonawczym, będzie odpowiedzialny za cały proces realizacyjny wspólnie prowadzonych projektów.

Biuro Centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz