Logotyp

poznaj nasze usługi Rekuperacja

s

Rekuperacja świeże i czyste powietrze w domu

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to rozwiązanie, które jest polecane w domach o wysokiej energooszczędności oraz budynkach pasywnych. Dlaczego? Nowoczesne projekty architektoniczne gwarantują maksymalne ograniczenie strat ciepła – między innymi dzięki szczelnym oknom. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna oraz regularne wietrzenie, czyli sposoby postępowania, które działały i działają do dzisiaj w domach budowanych kilkadziesiąt lat temu, w takich nieruchomościach po prostu się nie sprawdzają.

Rekuperacja to niezawodny system, który działa wydajnie przez cały rok. Zapewnia stały nawiew świeżego powietrza do każdego pomieszczenia w domu i umożliwia regularne usuwanie zużytego. Co więcej, możliwy jest również odzysk energii cieplnej podchodzącej ze zużytego powietrza dzięki specjalnemu modułowi. Rozbudowanie systemu pozwala na obniżenie bieżących kosztów ogrzewania domu.

Jeśli planujesz budowę domu lub poważne prace termomodernizacyjne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją to rozwiązanie, które zasługuje na Twoją uwagę.

Rekuperacja – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, który wymusza cyrkulację powietrza, to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez inwestorów. Przyszli właściciele nieruchomości dostrzegają w rekuperacji skuteczny sposób na ograniczenie strat ciepła w domu oraz na obniżenie zapotrzebowania budynku na ciepło dla celów grzewczych. Dzięki rekuperacji można całkowicie zrezygnować z wietrzenia, a mimo to mieszkać w komfortowych warunkach – w pomieszczeniach w domu na pewno nie zabraknie świeżego powietrza. Co więcej, rekuperacja to doskonałe rozwiązanie dla alergików i astmatyków – eliminuje z powietrza pyłki i alergeny oraz osób o wrażliwym układzie nerwowym – ogranicza hałas z zewnątrz.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji? Planujesz założyć system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w swoim domu? Skontaktuj się z naszym doradcą, by uzyskać dodatkowe informacje.

Jakie korzyści możesz osiągnąć, decydując się na wentylację mechaniczną z rekuperacją?

Rekuperacja dla domu jest niezwykle skuteczna i znacznie poprawia komfort mieszkania – tworzy zdrową przestrzeń klimatyczną. Każdy, kto przebywał w budynkach starszego typu w okresie zimowym wie, jak poważnym problemem może być gromadząca się wilgoć oraz regularne straty ciepła.

• Rekuperacja zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach
Wnętrza są suche i przewietrzone oraz pozbawione brzydkich zapachów, które wydzielają się na przykład podczas gotowania, a spędzanie w nich czasu staje się prawdziwą przyjemnością.

• Rekuperacja eliminuje zawilgocenie pomieszczeń
System sprawdza się doskonale w każdym pomieszczeniu również w łazience, czy w pralni. Brak wilgoci sprawia, że grzyby i pleśń nie mogą się rozwijać, więc dom pozostaje bezpiecznym i przyjaznym miejscem do życia.

• Rekuperacja może obniżyć bieżące koszty ogrzewania
Decydując się na montaż wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i modułem odzysku ciepła, można cieszyć się optymalną temperaturą w niemal każdym pomieszczeniem i niskimi rachunkami za energię.

• Rekuperacja usuwa zanieczyszczenia z powietrza
Powietrze, które trafia do domu przez system, jest pozbawione pyłków, alergenów i innych zanieczyszczeń.

• Rekuperacja gwarantuje skuteczną wentylację przy zamkniętych oknach
Brak konieczności wietrzenia poprzez otwieranie okien pozwala wyciszyć dom i odciąć wnętrza od hałasu dobiegającego z ulicy, czy osiedla.

• Rekuperacja dla domu pozwala na zachowanie budynku w dobrym stanie technicznym

Usuwanie nadmiaru wilgoci oraz stały napływ świeżego powietrza, ma wpływ również na kondycję bryły.

Jak widzisz, montaż rekuperacji zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie poprawia jakość powietrza, jakim na co dzień oddychasz Ty i Twoi bliscy, a także sprawia, że dom staje się zacisznym i komfortowym miejscem do życia.

Rekuperacja dla domu – co warto wiedzieć?

Dzięki rekuperacji obniżysz za ogrzewanie domu. Zimą nagrzane powietrze nie będzie uciekało z pomieszczeń, co w połączeniu ze szczelnymi oknami oraz dobrą izolacją budynku, może realnie obniżyć koszty grzania o 20-30%. Powietrze, które dostarcza rekuperacja dla domku jest zawsze czyste dzięki filtrom, które skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia. Kluczem do prawidłowego działania wentylacji jest ich regularna konserwacja i wymiana, gdy ulegną zabrudzeniu.

Rekuperacja w Twoim domu może przynieść niespodziewane korzyści, do których należą:

• rzadsze sprzątanie, ponieważ w domu niemal nie będzie zanieczyszczeń,
• szybkie schnięcie czyszczonych powierzchni na przykład podłóg,
• szybsze schnięcie prania.

W jakich budynkach zamontujesz rekuperację?

Rekuperację najlepiej zaplanować na etapie budowy nowego domu. Wtedy można dokładnie określić, jak ma wyglądać instalacja. Co więcej, jeśli budujesz dom z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, nie potrzebujesz szachtów wentylacyjnych i kominów! Oczywiście system można założyć również w budynkach starszego typu w trakcie termomodernizacji, należy się wtedy liczyć z koniecznością dopasowania instalacji do budynku.

Domy wysoce energooszczędne i pasywne tylko z rekuperacją

Współcześni inwestorzy chcą budować domy wysoce energooszczędne i pasywne z dobrą izolacją, by ograniczyć do minimum koszty ich ogrzewania w okresie jesienno-zimowym. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwala na regulację wilgotności, a także stały napływ świeżego powietrza w takich budynkach. Jednocześnie wpływa na komfort ich obsługi, eliminując konieczność wietrzenia i otwierania okien oraz odgradzając dom od zanieczyszczeń, alergenów i hałasu.

Eprosument – nasza oferta rekuperacji dla Twojego domu

Jeśli szukasz rzetelnego i doświadczonego partnera, który pomoże Ci przygotować projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją dla Twojego domu oraz założyć instalację w taki sposób, by działała ona bez zarzutu, możesz już dzisiaj skorzystać z naszej oferty.

W Eprosument zależy nam, aby polskie domy były coraz lepiej zarządzane i miały zoptymalizowane koszty eksploatacji. Co więcej, możemy wdrożyć w Twoim domu również fotowoltaikę  i pompę ciepła, aby uczynić Twój budynek zieloną ostoją.

Nasze oddziały są zlokalizowane w większych miastach województwa kujawsko-pomorskiego ( Bydgoszcz Toruń Inowrocław Włocławek) oraz na Mazowszu (Płock Warszawa). Umów się na bezpłatną konsultację z doradcą Eprosument, by dowiedzieć się więcej o Odnawialnych Źródłach Energii i rekuperacji.

Logotyp

Umów się na darmową konsultację

Biuro centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz

Pozostańmy w kontakcie