Logotyp

poznaj nasze usługi pompy ciepła

s

Pompy ciepła – energia dla domu z zasobów naturalnych

Pompy ciepła to obecnie najbezpieczniejszy i najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. Inwestorzy prywatni, którzy decydują się na montaż pompy w swoim domu, mogą czerpać pełnię korzyści z otaczających nieruchomość zasobów naturalnych. W zależności od panujących warunków i środków, jakie są gotowi przeznaczyć na zakup i montaż pompy, mogą wybrać urządzenie zasilane przez energię znajdującą się w powietrzu, wodzie lub w glebie.

Pompa ciepła dla domu to przede wszystkim ekologiczne, jak również niskotemperaturowe urządzenie grzewcze. Na montaż pompy gospodarstwa domowe mogą otrzymać dotację. Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania, które pozwoli Ci obniżyć rachunki za ciepło i podgrzewanie wody, a jednocześnie zależy Ci, by Twój dom był ekologiczny, wybierz nowoczesną pompę ciepła.

Pompa ciepła – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Pompa ciepła to rozwiązanie opracowane z myślą o gospodarstwach domowych przeznaczone zarówno do obiektów nowych, jak i modernizowanych. Budujesz dom? Szukasz ekologicznego rozwiązania, które pozwoli Ci utrzymać koszty eksploatacji na optymalnym poziomie? Pompa ciepła to urządzenie, które polecamy inwestorom. Jeśli jesteś właścicielem wielopokoleniowego domu i planujesz jego modernizację, również możesz zamontować pompę ciepła.

Skontaktuj się z naszym doradcą, by dowiedzieć się więcej na temat możliwości montażu nowoczesnej pompy ciepła w Twoim domu!

Jakie korzyści możesz osiągnąć, montując pompę ciepła?

Zakup i montaż pompy możesz sfinansować ze środków zewnętrznych. Zastanawiasz się, czy pompa sprawdzi się w Twoim domu? Za jej największą zaletę uznajemy to, że jest to rozwiązanie przede wszystkim ekologiczne – przyjazne środowisku naturalnemu. Co więcej, pompy ciepła dla domu to urządzenia:

• bezobsługowe – nie musisz martwić się o uzupełnianie surowca,
• o estetycznym wyglądzie – niezależnie od tego, czy przeznaczysz na pompę osobne pomieszczenie w domu, czy zdecydujesz się na model ustawiony na zewnątrz nowoczesny design sprawia, że pompa dobrze się prezentuje,
• bezpieczne – pompy reprezentują obecnie najbezpieczniejszy sposób ogrzewania.

Decydując się na montaż pompy, przygotuj się na obniżenie zużycia energii, nawet do 80%! Możesz również zasilać pompę z instalacji fotowoltaicznej i w ten sposób stworzyć tani w utrzymaniu, ekologiczny system, który pozwoli Ci obniżyć koszty bieżącej eksploatacji w Twoim domu!

Z jakich zasobów naturalnych możesz zasilić pompę ciepła?

Na rynku są dostępne różne modele pomp – urządzenia, które korzystają z energii: powietrza, wody oraz gruntu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że pompa pobierająca energię z powietrza, będzie ogrzewała dom zimą, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury? Nowoczesne pompy mogą pobierać powietrze o temperaturze -20C i wciąż uzyskać z niego niezbędną ilość energii! Co więcej, pompa powietrze-woda jest to model o najprostszej i najmniej inwazyjnej instalacji.

Z kolei woda jest świetnym buforem ciepła słonecznego – jej temperatura waha się od +7C do +12C nawet w najzimniejsze dni! Co to oznacza? Współczynnik wydajności takiej pompy jest prawie taki sam przez cały rok – to świetna wiadomość dla Ciebie, jako inwestora! Co więcej, wody podziemne są dostępne przez cały czas w wystarczającej ilości, utrzymują również odpowiednią jakość. Pamiętaj jednak, że montaż takiej pompy ciepła wymaga dostania się do wód podziemnych.

Inwestorzy mogą również zdecydować się na trzeci rodzaj pompy ciepła – urządzenie, które pobiera energię bezpośrednio z gruntu. Taki rodzaj to pompa solanka-woda wykorzystująca absorpcję ciepła geotermalnego. Jak to możliwe? W Europie Środkowej nawet zimą grunt na głębokości 1,2-1,5 m jest wystarczająco ciepły, by zasilać pompę. Instalacja może opierać się na głębokich odwiertach – pionowych sondach lub kolektorach poziomych gruntowych. Drugie rozwiązanie wymaga odpowiedniej przestrzeni, ponieważ kolektory będą zajmowały powierzchnię ziemi 2 lub 3 razy większą od powierzchni domu, którą trzeba ogrzać.

Zastanawiasz się, który rodzaj pompy będzie najlepszy dla Ciebie? Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże dopasować urządzenie do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego!

Dla jakich budynków jest przeznaczona pompa ciepła?

Pompy ciepła mogą być montowane zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Niezależnie od tego, czy właśnie planujesz postawienie nowoczesnego, wysoko energetycznego domu z wieloma rozwiązaniami podnoszącymi komfort, czy chcesz przeprowadzić modernizację wiekowej i nieremontowanej od lat nieruchomości, w bogatej ofercie pomp ciepła na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie!

Pompa ciepła – nowoczesna i przyszłościowa technologia

Rozwiązania, które pozwalają czerpać energię z zasobów naturalnych, cieszą się rosnącą popularnością. Inwestorzy są coraz bardziej świadomi – zdają sobie sprawę z korzyści dla środowiska naturalnego, jakie można osiągnąć, wybierając bardziej ekologiczne urządzenia i systemy. Grzanie i chłodzenie budynków mieszkalnych jest jednym z najważniejszych filarów komfortowego mieszkania. Dlatego pompy ciepła powoli wypierają inne rozwiązania, zwyciężają tym, że są bezpieczne, bezobsługowe, estetycznie wykonane i co najważniejsze – skuteczne.

Eprosument – nasza oferta pomp ciepła

Klientom indywidualnym, którzy się do nas zgłaszają oferujemy nowoczesne i wydajne pompy ciepła dla domu. Pomagamy dobrać urządzenie, które będzie dobrze dopasowane do budynku, działki oraz możliwości finansowych właścicieli nieruchomości. W Eprosument wykonujemy również profesjonalny montaż pomp ciepła. Nasze biura handlowe są zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek), a także w województwie mazowieckim (Płock, Warszawa).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła, zapraszamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą!

Logotyp

Umów się na darmową konsultację

Biuro centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz

Pozostańmy w kontakcie