Logotyp

poznaj nasze usługi Ładowarki EV

s

Ładowarki EV nowoczesne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Rynek elektromobilności w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodów z napędem hybrydowym lub pojazdów elektrycznych. Przemawiają korzyści wizerunkowe – poruszanie się autem, które nie generuje spalin i niemal żadnych dźwięków, jest ekologiczne i często utożsamiane z luksusem. Korzystanie z pojazdu zasilanego energią elektryczną wymaga jednak regularnego ładowania. Do tego celu są wykorzystywane ładowarki EV.

Ładowarki EV – kto może z nich skorzystać?

W większych miastach są dostępne specjalne punkty, w których za opłatą można naładować samochód elektryczny. To, jak szybko pojazd będzie znów gotowy do jazdy z pełnym akumulatorem, zależy od rodzaju stacji ładującej. Alternatywą dla zostawiania samochodu na mieście i czekania, jest zamontowanie ładowarki EV w budynku firmowym lub we własnym domu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stworzenia miejsca do ładowania samochodu w Twoim domu lub budynku firmowym? Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Jakie korzyści możesz osiągnąć, korzystając z ładowarek EV?

Założenie własnej stacji to przede wszystkim oszczędność czasu, ale również dobry sposób na inwestycję. Teraz, gdy liczba samochodów elektrycznych na rynku gwałtownie rośnie, niezbędne będą kolejne punkty, w których można zasilić akumulatory. Chęć bycia bardziej eko oraz uczestniczenia w rozwoju innowacji sprawia, że nie brakuje osób chętnych do kierowania elektrycznym pojazdem na co dzień. Korzyści dla środowiska naturalnego w tym poprawę jakości życia w dużych miastach (zmniejszenie poziomu hałasu oraz zanieczyszczeń) gwarantują nie tyle ładowarki EV, co wzrost liczby samochodów elektrycznych w ruchu.

Warto pamiętać, że własna stacja pozwala znacznie obniżyć koszt naładowania samochodu oraz uniknąć przestojów w pracy. Zostawiając auto na mieście w ogólnie dostępnej stacji, jesteś zmuszony czekać określony czas, aż samochód znów będzie gotowy do jazdy. Korzystając ze stacji w domu możesz ładować pojazd w nocy, a w budynku firmowym – w czasie dnia pracy.

Ładowarki EV dla domu - bądź bardziej eko

Montaż własnej ładowarki przeznaczonej do zasilania akumulatora w samochodzie elektrycznym gwarantuje niezbędną niezależność. Auto można bezpiecznie zaparkować w garażu i ładować je o dowolnej porze. Ładowarki EV dla domku to rozwiązanie, które docenią miłośnicy nowych technologii oraz osoby, które potrzebują używać samochodu, ale chcą ograniczyć negatywny wpływ, jaki mają na środowisko pojazdy jeżdżące na benzynę, czy ropę naftową. We własnym domu można zasilić ładowarkę EV z fotowoltaiki i w ten sposób ładować samochód zieloną energią pozyskiwaną z Odnawialnych Źródeł Energii. To rozwiązanie jest nie tylko proekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne – zielony prąd jest darmowy!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zamontowania ładowarki EV w Twoim domu?

Ładowarki EV dla firm – elektryfikacja flot służbowych

Montaż ładowarki EV w budynku firmowym to dobre rozwiązanie, by zacząć oszczędzać środki z budżetu przeznaczane na bieżące utrzymanie floty. Biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw oraz prognozy finansowe, wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania firmowych pojazdów jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie. Zastanawialiście się Państwo nad bardziej ekologicznym zarządzaniem firmą? Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na założenie instalacji fotowoltaicznej, mogą zasilać stacje ładowania zieloną energią pozyskiwaną ze Słońca. W ten sposób ograniczą koszty eksploatacji firmowych pojazdów niemal do zera. Zyskają również niezależność od zewnętrznego dostawcy i rosnących cen energii elektrycznej.

Co więcej, wymiana floty na pojazdy elektryczne to również ważny, strategiczny krok w budowaniu wizerunku firmy, jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie, które troszczy się o środowisko naturalne oraz o lokalną społeczność zmniejszając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Ładowarki EV – elekromobilność ważny krok w przyszłość

Zgodnie z prognozami Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych prognozuje znaczny wzrost udziału w rynku motoryzacyjnym samochodów z napędem hybrydowym oraz pojazdów elektrycznych. Do 2025 roku oraz do 2030 roku ciche i nieprodukujące spalin samochody zaczną coraz powszechniej występować na polskich drogach.  Rozwój elektromobilności sprawi, że ładowarki EV staną się standardem w wielu kluczowych punktach na mapach dużych miast, czy szlakach komunikacyjnych. Dlatego jeśli chcecie Państwo zainwestować środki w nowe technologie, polecamy rozważyć ładowanie aut elektrycznych.

Eprosument – nasza oferta ładowarek EV

Oferujemy naszym klientom pomoc w dopasowaniu naściennych stacji ładowania prądu przemiennego, które mogą być umieszczone w domach, biurowcach – w garażach lub na parkingach podziemnych. Pomagamy dopasować parametry stacji do realnych potrzeb obejmujących między innymi oczekiwaną ilość stanowisk oraz czas ładowania pojazdów. Doświadczony zespół Eprosument wspiera klientów w nowych działaniach. Działamy na Kujawach (Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław i Włocławek) i na Mazowszu (Płock, Warszawa).

Logotyp

Umów się na darmową konsultację

Biuro centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz

Pozostańmy w kontakcie