Logotyp

poznaj nasze usługi fotowoltaika

s

Fotowoltaika – najlepiej rozwijająca się w Polsce technologia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)

Fotowoltaika to najprostszy i najkorzystniejszy sposób na wytwarzanie zielonej energii. Promienie słoneczne zasilają moduły fotowoltaiczne. Następnie dzięki nowoczesnej instalacji, której serce stanowi falownik, energia pozyskana wprost ze Słońca zostaje przekształcona w prąd.

Co ważne, fotowoltaika działa nawet w pochmurne dni – pobiera wtedy mniej energii ze Słońca, ale wciąż produkuje prąd. To oznacza, że instalacje fotowoltaiczne pracują doskonale również w polskim klimacie, mimo że w centralnej Europie jest statystycznie mniej słonecznych dni niż na południu.

Obecnie Inwestorzy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z OZE, mogą skorzystać z różnych instrumentów finansowych takich jak dotacje, kredyty na preferencyjnych warunkach, czy pożyczki. Standardowo inwestycja poniesiona na fotowoltaikę zwraca się w czasie krótszym niż 10 lat. Po tym czasie Inwestor zaczyna zarabiać na produkcji własnej, zielonej energii. Jeśli montaż fotowoltaiki zostanie sfinansowany ze źródeł zewnętrznych, zwrot nastąpi jeszcze szybciej!

Fotowoltaika – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Na montaż paneli fotowoltaicznych decydują się zarówno osoby prywatne – więcej informacji w: fotowoltaika dla domu, jak i przedsiębiorcy oraz właściciele gospodarstw rolnych. W Polsce prosumentami, którzy przyczyniają się do dynamicznego rozwoju rynku fotowoltaiki, są przede wszystkim klienci indywidualni oraz mali przedsiębiorcy. Montowane na dachach domów oraz budynków firmowych mikroinstalacje budują silną i stabilną pozycję energetyki prosumenckiej. Alternatywą są duże farmy PV, które coraz więcej inwestorów traktuje, jako wieloletnią i pewną inwestycję na przyszłość.

Jeśli jesteś właścicielem domu lub gospodarstwa, masz własną firmę – w tym niezależny budynek – montaż fotowoltaiki może okazać się dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem!

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie? Zapytaj o szczegóły naszego doradcę!

Jakie korzyści przyniesie Ci instalacja fotowoltaiczna?

 • Oszczędność energii elektrycznej
  Przy dobrze dopasowanej instalacji Twoje urządzenia i systemy będą zasilane zieloną energią, a pobór prądu z sieci energetycznej zmniejszy się niemal do zera.
 • Niezależność energetyczna
  Rosnące ceny energii elektrycznej nie będą miały dla Ciebie znaczenia. Co więcej, w przypadku awarii sieci energetycznej w Twojej okolicy, mając własny magazyn energii, będziesz mógł korzystać z energii z fotowoltaiki. O szczegóły zapytaj naszego doradcę!
 • Ekologia
  Korzystanie z energii Słońca pozwala na znaczne zmniejszenie emisji CO2, czyli śladu węglowego. Jeśli chcesz aktywnie zadbać o Ziemię, montaż instalacji to duży i ważny krok w odpowiednim kierunku.
 • Budowanie pozytywnego wizerunku
  Przedsiębiorcy, którym zależy na tym, jak jest postrzegana ich firma, dzięki fotowoltaice mogą dołączyć do podmiotów propagujących zrównoważony rozwój. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś robił to również wśród Twoich bliskich i znajomych, jako prywatny Inwestor!
Fotowoltaika – zielona energia dla Twojej firmy

Przedsiębiorstwa mogą dołączyć do grona mikroinwestorów i zdecydować się na montaż fotowoltaiki na dachu budynku firmowego lub zbudować prawdziwą farmę PV na otwartym terenie. W obu przypadkach możesz znacznie zmniejszyć ilość prądu pobieranego z sieci energetycznej, a tym samym trwale obniżyć firmowe rachunki za energię elektryczną. Uniezależnij firmę od rosnących cen energii i przeznacz wolne środki na inwestycje i dalszy rozwój swojego przedsiębiorstwa!

Fotowoltaika – inwestycja strategiczna

Wciąż rośnie rola i znaczenie, jaką w prowadzeniu biznesu ma społeczna odpowiedzialność (ang. Corporate Social Responsibility). Firmy kierujące się zasadami zrównoważonego rozwoju i podejmujące działania, które mają zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko naturalne, cieszą się większym zaufaniem interesariuszy – klientów, kontrahentów i społeczności lokalnej. Chcesz dołączyć do tego grona? Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, pokazujesz, że w Twojej firmie myśli się perspektywicznie nie tylko o prowadzeniu biznesu i generowaniu zysku, ale również o otoczeniu w tym środowisku naturalnym. Co więcej, możesz regularnie generować raporty i dzielić się nimi w materiałach firmowych i na stronie internetowej. Przekonaj się, że  fotowoltaika to inwestycja strategiczna w rozwój Twojego przedsiębiorstwa!

Czy wiesz, że dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz zbudować firmową flotę składającą się z samochodów elektrycznych? Wystarczy, że na terenie przedsiębiorstwa postawisz staję ładowania (ładowarki EV) zasilane zieloną energią.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jakie możliwości zapewni Twojej firmie fotowoltaika?

Fotowoltaika – moc w Twoim domu

Prywatni inwestorzy, którzy szukają sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji domu oraz chcą postępować proekologicznie, coraz częściej decydują się na montaż fotowoltaiki. Instalacja pobiera energię bezpośrednio ze Słońca i skutecznie zasila wszystkie domowe sprzęty oraz systemy.

Decydując się na montaż modułów na dachu domu, możesz cieszyć się doskonale działającą rekuperacją, klimatyzacją oraz ogrzewaniem nie martwiąc się o koszty energii elektrycznej. Mieszkaj wygodnie i nie przejmuj się rosnącymi cenami prądu!

Zarządzaj energią – fotowoltaika dla domu

Sercem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały pozyskiwany bezpośrednio ze słońca na przemienny – tym zasilasz urządzenia w domu. Co więcej, falownik steruje przepływami energii. Swoją instalację możesz również wzbogacić o akumulator, który będzie tymczasowo magazynował nadwyżkę energii wyprodukowaną przez fotowoltaikę na przykład w bardzo słoneczny i bezchmurny dzień. Po ten zapasowy prąd możesz sięgnąć o dowolnej porze – na przykład w nocy, by zrobić pranie, czy suszenie albo w dzień, jeśli czeka Cię dużo prasowania, czy gotowania.

Zapomnij o różnych taryfach i zmieniających się opłatach bazowych za prąd. Pożegnaj skomplikowane rozliczenia i czuj się swobodnie we własnym domu – korzystaj z energii wtedy, gdy chcesz i z taką intensywnością, jak potrzebujesz!

Zainteresowany? Wszystkich niezbędnych informacji udzieli nasz doradca!

Instalacje PV – ważny krok w przyszłość

Już dzisiaj wiemy, że montaż instalacji fotowoltaicznej to działanie perspektywiczne i ważny krok w przyszłość. Zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie stale rosnąć. Korzystamy z prądu by zasilać urządzenia niezbędne do życia, a także pozyskiwać ciepło. Nowe technologie, które ułatwiają funkcjonowanie, również bazują na energii elektrycznej. Rośnie udział w rynku motoryzacji samochodów elektrycznych – wkrótce obszar mobilności również będzie zależny od prądu. Dlatego decyzja, by zacząć pozyskiwać własną, zieloną energię ze Słońca to dobry krok w stronę samowystarczalności i bezpieczeństwa finansowego w przyszłości.

Już dziś dołącz do grona zadowolonych klientów Eprosument i zdecyduj się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Eprosument – w jakich miastach działamy?

Nasza oferta jest skierowana do klientów indywidualnych, a także dla biznesu i inwestorów w całej Polsce. Działamy głównie na Kujawach i Mazowszu, a nasze biura handlowe są zlokalizowane w miastach: Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Płock i Warszawa. Doradzamy i wspieramy naszych klientów w wyborze rozwiązania, wykonujemy również profesjonalny montaż i fachowo pomagamy z wpięciem instalacji do sieci energetycznej.

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki!

Logotyp

Umów się na darmową konsultację

Biuro centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz

Pozostańmy w kontakcie