Logotyp

poznaj nasze usługi Farmy PV

s

Farmy PV opłacalne inwestycje

Coraz więcej maszyn, urządzeń i systemów jest zasilanych za pomocą energii elektrycznych. W globalnej gospodarce można zaobserwować spadek zużycia węgla i wzrost konsumpcji prądu, co przekłada się na zmianę ceny jednostkowej za energię. Podwyżki są szczególnie odczuwalne przez zakłady przemysłowe i gospodarstwa rolne, które do codziennego funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej. Jesteś w podobnej sytuacji? Rosnące rachunki za energię utrudniają Ci prowadzenie budżetu i regularnie zmniejszają wypracowane zyski? Rozwiązaniem, które może Cię zainteresować, jest inwestycja we własną farmę PV.

Farmy PV w Polsce

Inwestycja w farmę PV ma charakter komercyjny. Inwestor wykorzystuje fotowoltaikę, by produkować energię ze Słońca. Następnie dostarcza ją do lokalnej sieci i indywidualnych gospodarstw. Zysk pojawia się w momencie sprzedaży wyprodukowanego, zielonego prądu do operatora. Przeciętnie farma PV produkuje od 950 do 1100 MWh/rok. Jak wyglądają farmy fotowoltaiczne w Polsce? Rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowanie wśród inwestorów prywatnych i sektora publicznego. Farmy PV są traktowane jako inwestycja o stabilnej stopie zwrotu. Dla wielu inwestorów znaczenie ma również możliwość aktywnego wspierania środowiska naturalnego.

W Eprosument pomożemy Ci zostać inwestorem i właścicielem prosperującej farmy PV. Zgłoś się do nas, jeśli szukasz rzetelnego i doświadczonego partnera.

Poznaj korzyści z farmy PV – zacznij zarabiać na energii ze Słońca

  • Własna farma PV pozwala zarabiać na produkowanej, zielonej energii. Każdy inwestor musi najpierw uzyskać koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej z OZE, a następnie może brać udział w aukcjach OZE i tam sprzedawać wytworzony prąd lub robić to poza nimi.
  • Farma PV to inwestycja w przyszłość – będziemy konsumowali coraz więcej prądu i potrzebowali coraz więcej energii, a ceny prądu będą stale rosły.
  • Mając własną farmę PV można uniezależnić się od zewnętrznego dostawcy oraz rosnących cen prądu. Jeśli parametry działki są optymalne, można założyć farmę PV obok domu i korzystać z energii, by zasilać gospodarstwo.
Farmy PV – chcesz zostać inwestorem?

Osoby, które chcą zostać inwestorami i mieć własną farmę PV, potrzebują odpowiedniej działki. Znaczenie ma przede wszystkim wielkość parceli, ukształtowanie terenu, a także natężenie promieni słonecznych i zapylenie na danym obszarze. Ważny jest także: stan prawny działki, możliwość jej przyłączenia do sieci, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (lub jego brak), a także bazy dotyczące obszarów chronionych. Inwestor, który chce założyć farmę PV, powinien zlecić wykonanie profesjonalnego audytu działki, zanim zdecyduje się kupić grunty. Warto w ten sposób przeanalizować wszystkie parcele, by dokonać weryfikacji i selekcji, a finalnie wybrać działkę o największym potencjalne produkcji energii oraz taką, na której relatywnie szybko będzie można założyć farmę.

Potrzebujesz pomocy w wyborze działki? Masz już ziemię pod inwestycję, ale wciąż nie jesteś pewien, czy farma PV jest dla Ciebie? Doradca Eprosument pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Wieloetapowa inwestycja – Twoja farma PV

Jeśli chcesz zainwestować we własną farmę PV, pamiętaj, że jest to inwestycja wieloetapowa. Wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale również czasu, który jest niezbędny, by uzyskać wszystkie pozwolenia i spełnić wymagania formalne. W Eprosument pomagamy klientom na każdym etapie inwestycji przygotować dokumentację oraz uzyskać dodatkowe finansowanie.

Po wybraniu odpowiedniej działki, można przystąpić do projektowania farmy PV. Niezbędne będą plan zagospodarowania przestrzennego oraz ustalenie, jaki mają mieć układ panele, które znajdą się na działce. Na tym etapie należy również wybrać technologię oraz główne parametry farmy. Jest to bardzo ważne, ponieważ na tej podstawie będą wydawane różne decyzje urzędowe między innymi te dotyczące warunków przyłączeniowych. W Eprosument pomagamy klientom załatwić wszystkie niezbędne dokumenty, w tym również kartę informacyjną przedsięwzięcia. Musisz ją przygotować, by otrzymać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każda farma PV oddziałuje na środowisko zarówno na etapie budowy, jak i eksploatacji, a obowiązkiem inwestora jest przygotować plan, jak te oddziaływania będą minimalizowane.

W Eprosument poprowadzimy Cię za rękę przez cały proces zakładania farmy PV. Skontaktuj się z naszym doradcą, a otrzymasz komplet informacji i wsparcie na każdym etapie inwestycji!

Jak przygotować się do inwestycji w farmę PV?

Chcąc zainwestować środki w farmę PV, zadbaj o zaplecze finansowe, a także o nawiązanie współpracy z doświadczonym partnerem taki jak Eprosument. Możesz również poszukać działki w regionie, który jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjny. Każda parcela powinna przejść audyt, więc im większą bazę potencjalnych gruntów stworzysz, tym szybciej zajdziesz tę, która będzie spełniała wymagania farmy PV.

1. Poszukaj działki, na której może powstać Twoja farma PV

2. Skontaktuj się z nami, sprawdzimy czy dana działka nadaje się pod inwestycję  =

3. Zadbaj o zaplecze finansowe, zdobądź inwestora lub rozeznaj się w możliwościach uzyskania wsparcia

Eprosument – Twój doświadczony partner w OZE

Jesteśmy doświadczonym dostawcą instalacji fotowoltaicznych, dlatego mamy niezbędne kompetencje, by dla naszych klientów projektować i zakładać farmy PV. Pomagamy inwestorom w bezpiecznej i przyszłościowej lokacie kapitału i generowania zysków z zielonej, czystej energii. Nasze biura są zlokalizowane na Kujawach i na Mazowszu w miastach: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Inowrocław oraz Warszawa i Płock. W naszych działaniach kierujemy się aspektami ekonomicznymi, które mają bardzo duże znaczenie dla naszych klientów, oraz ekologią – troska o środowisko naturalne sprawia, że regularnie się rozwijamy w nowych obszarach.

Co więcej, by zagwarantować wysoką jakość świadczonych usług, stworzyliśmy specjalny zespół, który odpowiada tylko za kwestie związane z inwestycjami farmowymi. Skontaktuj się z naszym Zespołem Farmowym na indywidualną konsultację! Wspólnie z nami odkryj korzyści, jakie daje inwestowanie w OZE.

Logotyp

Umów się na darmową konsultację

Biuro centralne

ul. Toruńska 148
87-800 Włocławek

Siedziba

ul. Grunwaldzka 207/7
85-451 Bydgoszcz

Pozostańmy w kontakcie