POMPY CIEPŁA

Ogrzewanie bez smogu

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła to obecnie najszybciej rozwijający obszar w zakresie ogrzewania domów, firm i obiektów publicznych. W połączeniu z odpowiednio dobraną instalacją fotowoltaiczną potrafią ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 60%.

POMPY CIEPŁA

W zależności od wyboru pompy ciepła możemy stosować różnego rodzaju źródła dolne. Mogą nim być: odwierty i zastosowanie kolektorów poziomych lub pionowych. Mogą być nim również kolektory wodne, które czerpią energię z dna stawu lub strumyka umieszczonego na działce. Możemy również wybrać pompę powietrzną i będzie nim urządzenie generujące energię z ruchu powietrza.
Energię wygenerowaną przez dolne źródło przekazujemy do pompy ciepła czyli monobloku lub splitu. To dwa rodzaje pomp ciepła, które różnią się od siebie parametrami oraz wydajnością i ergonomią działania.
W ostatnim etapie ciepła woda podgrzania do odpowiedniej temperatury zostaje rozprowadzona na standardowe grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. W większości przypadków zaleca się montowanie ogrzewania podłogowego gdyż jest bardziej wydaje i estetyczne. Stosowane jest jednak w nowym budownictwie. Aby w domach starszego typu móc cieszyć się energią z pompy ciepła należy ciepłą wodę rozprowadzić poprzez tradycyjne grzejniki.

odwierty, kolektory

Dolne źródło

Monoblock, Split, Grunt

Pompy ciepła

podłogowe,ścienne

Górne źródło

KORZYŚCI

ogrzewania pompami ciepła

Pozwala obniżyć zużycie energii ogrzewania i przygotowania ciepłej wody nawet o 80%

Zimą grzeje, latem chłodzi

Przyjazna środowisku

Bezobsługowa

Estetyczny wygląd

Najbezpieczniejszy sposób ogrzewania

Nie zawsze musi być poddawany regularnym kontrolom

Możliwość otrzymania dotacji z różnych programów dofinansowania