Logotyp

Union eprosument dla inwestora

Zobacz realizacje dla inwestora

wejdźmy w erę zmian energetycznych

Farmy fotowoltaiczne to obecnie jeden z najbardziej popularnych, a jednocześnie pewnych, sposobów na inwestowanie nadmiarów gotówki. Bardzo przejrzyste warunki czerpania zysków z farmy czy z góry znany horyzont czasowy, to tylko niektóre z plusów, jakimi charakteryzują się takie projekty. Jednocześnie instalacje te, produkując energię elektryczną ze Słońca, doskonale wpisują się w nowoczesny trend myślenia o gospodarce jako ekologicznym systemie naczyń połączonych, gdzie wspólnym mianownikiem są Odnawialne Źródła Energii.

Farmy fotowoltaiczne Eprosument działają obecnie w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim.

Naszą ofertę dostosowujemy do sytuacji Klienta. Powiedz nam, jakim Inwestorem jesteś, a my pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

sprawdź, jak powstaje farma PV

Krok pierwszy

Znalezienie gruntu

Poszukiwanie gruntu to jeden z najdłuższych procesów w budowie farmy. Znajdziemy odpowiedni teren dla naszego wspólnego projektu.

Krok drugi

Podpisanie umowy dzierżawy

Po wnikliwej analizie terenu podejmujemy decyzję o dzierżawie i podpisujemy umowę.

Krok trzeci

Wystąpienie o niezbędne pozwolenia

Na tym etapie występujemy do odpowiednich organów o warunki środowiskowe, warunki przyłączeniowe oraz zabudowy.

Krok czwarty

Wykonanie projektu

Po uzyskaniu wszelkich warunków i pozwoleń Dział Projektowy Eprosument przystępuje do wykonania projektu farmy PV

Krok piąty

Wystąpienie o pozwolenie na budowę

Farma fotowoltaiczna to skomplikowana konstrukcja i oparta na precyzyjnych wyliczeniach dlatego aby powstała musimy uzyskać pozwolenie na jej budowę

Krok szósty

Rozpoczęcie budowy farmy w systemie EPC

Budowa farmy PV opiera się w dużej mierze na gałęzi budownictwa przemysłowego. Dlatego również w tych projektach stosujemy metodę „zaprojektuj i wybuduj” popularnie zwaną EPC.

Krok siódmy

Włączenie farmy PV do sieci operatora

Po zakończeniu procesu budowy, farma musi zostać odebrana przez operatora energii w Twoim regionie. Gdy tak się stanie, zaczynamy produkować prąd ze słońca i sprzedawać go Twojemu operatorowi.

W Eprosument wiemy, jak budować farmy PV

Polskie grunty spełniają wszystkie warunki, które umożliwiają zakładanie niezwykle wydajnych farm PV. Jednocześnie koordynacja i realizacja procesu formalnoprawnego, który poprzedza budowę farmy PV, jest czaso- i kosztochłonna. Dlatego w Eprosument pomagamy Klientom z całej Polski znaleźć odpowiednią działkę i uzyskać wymaganą dokumentację. W kolejnym etapie nasi eksperci przygotowują indywidualny projekt farmy PV, który uwzględnia wszystkie zmienne potrzebne do zaprojektowania takiego obiektu na określonym terenie, a certyfikowane zespoły naszych montażystów dokonują montażu całej instalacji. Akceptacja farmy PV przez operatora systemu pozwala rozpocząć produkcję zielonej energii.

formularz kontaktowy

  Wyślij wiadomość

  Biuro Centralne

  ul. Toruńska 148
  87-800 Włocławek

  Siedziba

  ul. Grunwaldzka 207/7
  85-451 Bydgoszcz