Logotyp

Union eprosument dla domu

Zobacz realizacje dla domu

fotowoltaika w Twoim domu

Fotowoltaika to sprawdzona alternatywa dla tradycyjnego zasilania energią budynków mieszkalnych. Wszystkie sprzęty oraz systemy typu smart home mogą pracować, dzięki energii pochodzącej ze Słońca. Co więcej, długa żywotność paneli fotowoltaicznych oraz wysokie standardy ich utylizacji sprawiają, że fotowoltaika jest obecnie uznawana za jedno z najbardziej ekologicznych źródeł energii na świecie.

W każdej instalacji stosujemy wysokiej jakości falowniki i moduły uznanych producentów z listy TIER 1. W Eprosument pomożemy Ci także uzyskać finansowanie inwestycji PV.

 • Niższe rachunki za prąd
 • Niezależność od dostawców energii
 • Wysoki komfort życia
 • Dbałość o środowisko
korzyści zastosowania fotowoltaiki

Montaż instalacji PV zapewnia korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Korzystając z energii słonecznej, obniżysz bieżące rachunki za prąd oraz uniezależnisz gospodarstwo domowe od zewnętrznego operatora. Co więcej, jeśli w lokalizacji Twojego domu występują częste przerwy w dostawie prądu, możliwość korzystania z własnej elektrowni PV znacząco poprawi codzienny komfort życia. Produkcja prądu z modułów fotowoltaicznych ogranicza także emisję CO2 do atmosfery, a co za tym idzie – decydując się na instalację PV, dbasz o środowisko naturalne.

FAQ
 • 1. Czy mogę ograniczyć rachunek za prąd do 0 zł?

  Fotowoltaika pozwala ograniczyć rachunki za prąd, ponieważ nie jesteś już odbiorcą energii – stajesz się jej producentem. Pamiętaj jednak, że wciąż jesteś zobowiązany do ponoszenia stałych kosztów przesyłu energii. Ich wysokość jest ustalana przez operatora.

 • 2. Jak obliczyć moc instalacji?

  Obliczeniem mocy instalacji zajmują się specjaliści z Eprosument. Dopasowujemy moc do potrzeb energetycznych Twojego domu, analizując dotychczasowe faktury za energię elektryczną. Jeśli dopiero budujesz dom, przygotujemy analizę na podstawie charakterystyki energetycznej budynku teraz i w przyszłości.

 • 3. Czy mogę zamontować panele samodzielnie?

  Klienci, którzy decydują się na współpracę z Eprosument, otrzymują kompletną instalację, czyli panele fotowoltaiczne oraz wszystkie podzespoły niezbędne do jej prawidłowego działania wraz z usługą montażu, jaką wykonują nasi certyfikowani instalatorzy. Dzięki temu możemy udzielać gwarancji na produkt (instalację) oraz montaż.

 • 4. Co z nadwyżkami, które wyprodukuję?

  Instalacja fotowoltaiczna może wyprodukować nadwyżki, które trafiają do sieci energetycznej. Będziesz mógł wykorzystać je zimą, gdy produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest mniejsza.

 • 5. Czy aby posiadać instalację, muszę mieć specjalne pozwolenia?

  Nie ma takiego wymogu dla instalacji o mocy nie większej niż 50 kWp. Pozwolenie na budowę jest wymagane, gdy instalacja fotowoltaiczna ma moc powyżej 50 kWp.

 • 6. Czym jest magazyn energii?

  Magazyny energii, które posiadamy w swojej ofercie, to urządzenia współpracujące z instalacją fotowoltaiczną. Gromadzą one nadmiar wyprodukowanej energii, a w razie przerwy w dostawie prądu mogą służyć jako akumulator i dostarczać prąd do gospodarstwa nawet do 24h na dobę.

 • 7. Jaką gwarancję oferuje Eprosument?

  Klienci Eprosument S.A. otrzymują pełną ochronę gwarancyjną. Jako wykonawca podejmujemy się realizacji gwarancyjnej wszystkich montowanych komponentów zarówno w trakcie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. O szczegóły zapytaj doradcę Eprosument.

nowoczesne pompy ciepła

Pompy ciepła to obecnie najszybciej rozwijający się obszar w zakresie ogrzewania domów i doskonała alternatywa dla ogrzewania gazowego czy kotłów grzewczych. To nowoczesne rozwiązanie znajduje zastosowanie w nowym, jak i nieco starszym budownictwie – pompę ciepła można bowiem podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, której elementami są np. kaloryfery lub instalacja podłogowa. Jako efektywne urządzenie pobierające ciepło z otoczenia budynku (powietrze, woda, grunt), dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej, jest więc nieodłącznym elementem każdego niskoenergetycznego domu.

korzyści zastosowania pompy ciepła

Pompa ciepła ma uniwersalne zastosowanie – przy udziale prądu może ogrzewać nieruchomość, wodę użytkową lub chłodzić pomieszczenia w czasie upałów. W połączeniu z odpowiednio dobraną instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła obniży zużycie ogrzewania i przygotowania ciepłej wody nawet o 60%, co z pewnością przełoży się na niższe rachunki. Jej montaż nie jest szczególnie skomplikowany, użytkowanie jest całkowicie bezpieczne i bezobsługowe – wystarczy tylko ustawić wybraną temperaturę. Inwestycja w pompę ciepła to także przejaw troski o środowisko naturalne –  jej eksploatacja nie generuje żadnych spalin czy innych odpadów.

 

 • Uniwersalność zastosowania
 • Obniżenie zużycia energii
 • Bezobsługowość
 • Dbałość o środowisko
POMPY CIEPŁA
 • Pompy ciepła jakich producentów są dostępne w Eprosument?

  Naszym klientom montujemy pompy marek: STIEBEL ELTRON, NIBE, DIMPLEX

 • Jaka jest cena pompy ciepła?

  Wycenę przygotowujemy indywidualnie dla każdego Klienta. Każdy budynek jest inny, inne są również potrzeby. Ceny tej samej jednostki mogą różnić się w zależności od doboru osprzętu dodatkowego (zbiorniki, sterowanie, grzałki, system chłodzenia, połączenia z innymi źródłami ciepła). Dopiero po wykonaniu analizy energetycznej możliwe jest podanie konkretnej ceny.

 • Do jakiej temperatury pompa ciepła nagrzewa pomieszczenia w budynku?

  Pompę ciepła dobieramy tak, aby w budynku zapewnić optymalną temperaturę ok. 21 stopni Celsjusza. Oczywiście możemy przy pomocy pompy ciepła osiągnąć dowolną temperaturę – w zależności od preferencji właściciela budynku. Ograniczeniem może być jedynie istniejący system grzewczy.

 • Jakiego rodzaju pompy ciepła stosuje Eprosument?

  Montujemy pompy ciepła typu powietrze-woda, monoblok oraz split.

instalacja rekuperacji

Rekuperacja to alternatywa dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, która wyciąga z domu ciepłe powietrze i wymaga ogrzania wprowadzanego do niego świeżego powietrza. Rekuperacja to tymczasem odzysk ciepła na skutek wentylacji mechanicznej. Rekuperator wprawia w ruch powietrze i kontroluje jego przepływ dzięki dwóm wentylatorom: wywiewnemu i nawiewnemu. Z kolei wymiennik ciepła odpowiada za zmianę temperatury powietrza – ogrzewa powietrze dopływające do wnętrza domu od cieplejszego powietrza wywiewanego. Rekuperator posiada również filtry zatrzymujące zanieczyszczenia zanim trafią do wnętrza budynku.

 • Niższe koszty ogrzewania
 • Czyste powietrze w domu
 • Ograniczenie strat ciepła w zimie
 • Chłodzenie w lecie
korzyści zastosowania rekuperacji

Rekuperacja pozwala na zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie – kosztów ogrzania domu, oraz zapewnia stabilną temperaturę dobową we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo system rekuperacji, oprócz ogrzewania w zimie, zapewnia chłodzenie budynku w lecie. Zastosowanie rekuperacji pozwala także na to, by w każdym pomieszczeniu przez całą dobę było świeże powietrze z niską zawartością dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jest więc idealne dla domowników cierpiących na różnego rodzaju alergie lub choroby przewlekłe płuc.

FAQ
 • 1. Po co mi rekuperacja?

  Instalacja rekuperacji zapewnia wymianę powietrza w budynku bez otwierania okien. Nawiewane powietrze jest dodatkowo oczyszczane poprzez filtry. Największą zaletą rekuperacji jest odzysk ciepła – zimne nawiewane powietrze jest ogrzewane poprzez ciepłe powietrze wywiewane z budynku. Rekuperacja świetnie sprawdza się w starym budownictwie. Przy nowych domach jest praktycznie niezbędna z uwagi na dużą szczelność budynków.

 • 2. Ile rekuperacja zużywa prądu?

  To zależy od wielkości budynku oraz doboru jednostki rekuperatora. Dla najczęściej budowanych domów 140-180 m2 powierzchni rekuperator zużyje ok. 280 kWh rocznie. Należy zauważyć, że odzyskiwane ciepło poprzez rekuperację pozwoli obniżyć roczne rachunki za ogrzewanie o 25-30%.

 • 3. Czy trzeba wymieniać jakieś filtry lub inne elementy?

  Tak. Większość rekuperatorów wymaga wymiany filtrów mniej więcej co 3 miesiące. Jednak w montowanych przez nas jednostkach wymiana filtrów jest bardzo prosta, a filtry ogólnodostępne.

nowoczesne magazyny energii

Magazyny energii budzą coraz większe zainteresowanie właścicieli gospodarstw domowych. To element, o który warto wzbogacić swoją przydomową instalację fotowoltaiczną, bowiem działają one jak wydajny i niezawodny akumulator. Magazyny energii to urządzenia, które przechowują energię i dostarczają ją do sieci energetycznej w przypadku niewystarczającej produkcji instalacji fotowoltaicznej lub w przypadku awarii sieci zasilania.

zalety posiadania magazynu energii

Dzięki efektywnej pracy magazynu energii, jego użytkownicy zyskują całkowitą niezależność energetyczną, co jest szczególnie istotne w przypadku awarii zasilania uniemożliwiających korzystanie z domowych sprzętów RTV czy AGD. Magazyn zapewnia więc domownikom bezpieczeństwo i komfort życia 24 godziny na dobę. Dzięki niemu można także w 100% wykorzystać wyprodukowaną energię z instalacji fotowoltaicznej. Zgromadzone nadwyżki energii można zaś wykorzystać w okresie zmniejszonej produkcji instalacji. Wraz z instalacją magazynu energii zwiększa się zatem poziom autokonsumpcji energii w gospodarstwie domowym, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

 • Niezależność energetyczna
 • Ochrona przed awarią zasilania
 • 100% wykorzystania energii z instalacji PV
 • Dbałość o środowisko naturalne
FAQ
 • 1. Czy można dobrać większą ładowarkę (większej mocy) do auta, czy istnieje ryzyko popsucia baterii?

  Można dobrać większą ładowarkę, ale trzeba pamiętać, że pojazd i tak będzie ładowany z mocą swojej ładowarki wewnętrznej, co zapobiega popsuciu baterii.

 • 2. Czy nie popsuję baterii w samochodzie, używając ładowarki kupionej poza salonem, bez loga producenta tego samochodu?

  Nic się nie stanie, jeśli użyjemy innej ładowarki z odpowiednimi parametrami. Niezależni producenci oferują ładowarki o wyższej mocy oraz z ciekawszymi funkcjami (sterowanie Wi-Fi itp.).

 • 3. Co się stanie, jeśli ruszę autem, a będzie podpięty kabel do ładowarki?

  W większości aut, jeśli kabel jest podpięty, to dla bezpieczeństwa nie ma możliwości ruszenia autem.

ładowarki samochodowe EV

Dzisiaj jesteśmy świadkami tego, jak powoli kończy się era samochodów spalinowych. Rosnące ceny ropy oraz ich szkodliwy wpływ na środowisko wpływają na rozwój produkcji samochodów napędzanych elektrycznie. Auta elektryczne to także duże udogodnienie dla jego użytkownika – darmowy parking czy omijanie korków jazdą buspasem. Przydomowa stacja ładowania staje się więc integralną częścią nowoczesnej ekologicznej infrastruktury, w którą warto zainwestować.

 • Oszczędność czasu ładowania
 • Obniżenie kosztów ładowania
 • Komfort użytkowania
 • Dbałość o środowisko naturalne
zalety własnej ładowarki EV

Prywatna stacja ładowania samochodu zwiększa komfort użytkowania auta elektrycznego oraz pozwala znacznie zaoszczędzić czas – proces ładowania samochodu EV w domowej stacji jest bowiem o wiele krótszy. Domowa ładowarka EV to system bezpieczny dla użytkownika, a dzięki nocnej taryfie, można załadować elektryka dużo taniej niż na publicznych stacjach ładowania. Jeśli dodatkowo ładowarka zostanie połączona z domową instalacją fotowoltaiczną, rachunki będą jeszcze niższe, a pozyskana energia będzie w pełni ekologiczna i nieszkodliwa dla środowiska naturalnego.

FAQ
 • 1. Czy można dobrać większą ładowarkę (większej mocy) do auta, czy istnieje ryzyko popsucia baterii?

  Można dobrać większą ładowarkę, ale trzeba pamiętać, że pojazd i tak będzie ładowany z mocą swojej ładowarki wewnętrznej, co zapobiega popsuciu baterii.

 • 2. Czy nie popsuję baterii w samochodzie, używając ładowarki kupionej poza salonem, bez loga producenta tego samochodu?

  Nic się nie stanie, jeśli użyjemy innej ładowarki z odpowiednimi parametrami. Niezależni producenci oferują ładowarki o wyższej mocy oraz z ciekawszymi funkcjami (sterowanie Wi-Fi itp.).

 • 3. Co się stanie, jeśli ruszę autem, a będzie podpięty kabel do ładowarki?

  W większości aut, jeśli kabel jest podpięty, to dla bezpieczeństwa nie ma możliwości ruszenia autem.

 • 4. Czy można wyjąć wtyczkę ładowania, kiedy samochód jest zamknięty?

  Nie można wyjąć wtyczki w takiej sytuacji. Auto posiada specjalną blokadę, by nie dało się wyjąć wtyczki w takim momencie.

 • 5. Czy w nocy samochód ładuje się taniej?

  Wszystko zależy od taryfy, jaka jest używana u dostawcy energii. Taryfa nocna sprawia, że rachunki za prąd będą niższe.

formularz kontaktowy

  Wyślij wiadomość

  Biuro Centralne

  ul. Toruńska 148
  87-800 Włocławek

  Siedziba

  ul. Grunwaldzka 207/7
  85-451 Bydgoszcz