Logotyp

Union eprosument dla biznesu

Zobacz realizacje dla biznesu

odkryj moc płynącą z OZE

Produkcja, logistyka, zarządzanie – każdy dział w firmie korzysta z nowych technologii, a w związku z tym ma duże zapotrzebowanie na prąd. Rosnące ceny energii elektrycznej, przerwy w jej dostawie, a w konsekwencji problemy z bieżącym działaniem firmy – to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą niejednokrotnie mierzyć się właściciele przedsiębiorstw. Rozwiązania, które mogą zapobiec tym kłopotom, oferują Odnawialne Źródła Energii.

 • Niezależność od dostawców energii
 • Niezależność od podwyżek cen prądu
 • Niższe rachunki za prąd
 • Zwiększenie wartości firmy
 • Pozytywny wizerunek firmy
 • Dbałość o środowisko

fotowoltaika w Twojej firmie

Dzięki fotowoltaice rozpoczniesz produkcję zielonej energii do zasilania linii produkcyjnych, urządzeń biurowych, a nawet do ładowania elektrycznej floty służbowej. Własna instalacja PV pozwoli nie tylko uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy, ale i od podwyżek cen prądu. Instalacja PV znacznie obniży rachunki za energię czynną oraz zmienne opłaty dystrybucyjne i tym samym wygeneruje oszczędności w budżecie firmy. Fotowoltaika podniesie również wartość samego przedsiębiorstwa, bowiem rentowność takiej inwestycji sięga nawet 20% w skali roku. Ponadto produkcja zielonej energii z modułów fotowoltaicznych ogranicza emisję śladu węglowego i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. Montaż instalacji PV buduje zatem wizerunek ekologicznej i odpowiedzialnej społecznie firmy, co dla jej potencjalnych partnerów biznesowych i klientów końcowych ma coraz większe znaczenie.

centrum monitorowania autorska aplikacja

W naszej ofercie dla biznesu posiadamy także autorską aplikację do monitoringu pracy instalacji PV. Jest to innowacyjne rozwiązanie, zwłaszcza dla tych podmiotów, które posiadają wiele obiektów w różnych lokalizacjach, a inwestycje są realizowane w odstępach czasowych. Rozwiązania monitorowania pracy instalacji PV dostępne u producentów falowników dostarczają bowiem użytkownikom danych dotyczących tylko konkretnego producenta. Nasza aplikacja niweluje ten problem, a monitorowanie pracy instalacji PV zyskuje nową jakość.

Dzięki niej możemy jeszcze dokładniej nadzorować pracę instalacji PV i jeszcze szybciej reagować na ewentualne nieprawidłowości. Ponadto dzięki przechowywanym na własnych serwerach danych Klientów, mamy długoletni dostęp do informacji, na podstawie których nasi Klienci mogą analizować produktywność, opłacalność i przewidywalność swojej elektrowni fotowoltaicznej.

 • Niezależność energetyczna
 • Nieprzerwany dostęp do prądu
 • 100% wykorzystania energii z instalacji PV
 • Dbałość o środowisko naturalne

magazyn energii w Twojej firmie

Magazyn energii to urządzenie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną. Gromadzi nadmiar wyprodukowanej energii, dzięki czemu w razie przerwy w dostawie prądu, może służyć jako akumulator, który bezpiecznie i nieprzerwanie dostarczy prąd do firmy, pozwalając na zachowanie ciągłości pracy nawet w przypadku wystąpienia awarii zasilania, anomalii pogodowych czy też innych niespodziewanych wydarzeń. Magazyny energii pozwalają na wykorzystanie całkowitej nadwyżki, czyli 100% wyprodukowanej przez instalację PV energii elektrycznej, wobec czego posiadacz magazynu jest całkowicie niezależny energetycznie.

ładowarki EV w Twojej firmie

Rynek elektromobilności rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej firm decyduje się na zakup floty samochodów z napędem hybrydowym lub aut w pełni elektrycznych. Korzystanie z pojazdu zasilanego energią elektryczną wymaga jednak regularnego ładowania, dlatego warto więc pomyśleć o firmowej stacji ładowarek EV.

Budowa własnej stacji to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu i brak przestojów w pracy – nie trzeba dojeżdżać do ładowarek w miejscach publicznych. Firmowa stacja pozwala także znacznie obniżyć koszt naładowania samochodu. Bezspalinowa flota samochodowej to także dbałość o środowisko naturalne i pozycjonowanie firmy jako ekologicznej oraz przyjaznej środowisku.

 • Oszczędność czasu ładowania
 • Obniżenie kosztów ładowania
 • Pozytywny wizerunek firmy
 • Dbałość o środowisko naturalne
rozwijaj swoją firmę i dbaj o środowisko
opinie klientów

SIDEn Systemy Informatyczne Doradztwo Energetyka Sp. z o.o.

„Przy tak skomplikowanym poszyciu dachowym Eprosument dzięki swojemu doświadczeniu projektowemu maksymalnie wykorzystał wszystkie połacie dachowe w celu maksymalizacji wydajności instalacji. Początkowo nie byliśmy przekonani do tego projektu, ale przedstawione przez Dział Projektowy symulacje nasłonecznienia wykazały twarde dane na dobrą wydajność fotowoltaiki. Przez specyfikę dachu, trudności pojawiły się na etapie doboru systemu montażowego, lecz i w tym przypadku Eprosument znalazł rozwiązanie w postaci systemu dociążonego, który nie ingeruje w połać dachową. Instalacja wykonana profesjonalnie, z dobrym doradztwem techniczno-projektowym.”

Torimpex Trade Sp. z o.o.

„Eprosument S.A. to dobry, sprawdzony i przede wszystkim rzetelny Partner w biznesie. Współpracę z tą Firmą wspominam bardzo dobrze, zwłaszcza, że wspólnie realizowaliśmy projekt, który należał do grupy tych naprawdę wymagających. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że zbudowaliśmy nie tylko skomplikowaną instalację fotowoltaiczną, ale również długotrwałe relacje biznesowe. Wiemy, że w każdej sprawie związanej z OZE możemy otwarcie porozmawiać z Eprosumentem, który pomoże nam znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Bez narażania na zbędne koszty.” – Michał Bruź, Prokurent Torimpex Trade Sp. z o.o

VITROFLORA Grupa Producentów Spółka z o.o.

„Zdecydowaliśmy się na Eprosument S.A. z uwagi na ich bogate doświadczenie w branży OZE i filozofię, którą kierują się w prowadzeniu biznesu. Zielony Eprosument i dobre podejście do środowiska było kluczowe w naszej instalacji, gdyż konstrukcja stoi na skarpie, tuż nad stawem, na bardzo trudnym terenie. Eprosument bardzo sprawnie dostosował projekt do wymogów środowiskowych, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna pracuje, nie zakłócając harmonii środowiska.”

Agroprodukt Sp. J. 

„Doświadczenie, otwartość oraz zaufanie to pierwsze skojarzenia na myśl o współpracy z firmą Eprosument S.A. Od momentu rozpoczęcia wspólnego projektu, jakim był montaż dużej instalacji PV na naszych nieruchomościach, czuliśmy, że wykonanie tego zadania powierzyliśmy odpowiedzialnemu Partnerowi Biznesowemu. To była bardzo dobra decyzja i trafiona inwestycja, zwłaszcza że Eprosument pomógł nam również pozyskać finansowanie projektu. W naszej ocenie to prawdziwi eksperci rynku OZE.” – Adam Dzwoniarkiewicz, Prezes Zarządu Agroprodukt Sp. J. 

UNIBAX Sp. z o.o.

„Współpraca z Eprosument S.A. od samego początku układała się naprawdę dobrze. Świetna komunikacja, wnikliwa analiza naszych potrzeb oraz indywidualne i profesjonalne podejście. Takich Partnerów Biznesowych cenimy najbardziej i naprawdę cieszymy się, że przez cały proces naszej wewnętrznej transformacji energetycznej Eprosument S.A. prowadził nas krok po kroku. Zaangażowanie dedykowanego nam Doradcy Biznesowego Eprosumenta spowodowało, że zamiast skupiać się na procesie realizacji instalacji fotowoltaicznej, mogliśmy spokojnie prowadzić naszą działalność biznesową.” – Jakub Nadachewicz, Prezes Zarządu UNIBAX Sp. z o.o.

formularz kontaktowy

  Wyślij wiadomość

  Biuro Centralne

  ul. Toruńska 148
  87-800 Włocławek

  Siedziba

  ul. Grunwaldzka 207/7
  85-451 Bydgoszcz