Logotyp

eprosument dla domu

Instalacja fotowoltaiczna

Fotowoltaika to obecnie jedno z najczystszych źródeł energii. Dzięki niej możemy zasilać nasze gospodarstwa domowe, fabryki, samochody a także modernizować rolnictwo. Jako jedna z nielicznych jest najmniej inwazyjna i w pełni bezpieczna dla środowiska. Długa żywotność paneli fotowoltaicznych i liczne badania poprawiające ich utylizację sprawiają, że staje się ona najbardziej ekologicznym źródłem energii na świecie.

MODUŁ FOTOWOLTAICZNY

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są moduły. To dzięki nim promienie słońca zamieniane są w energię elektryczną. W każdej instalacji, którą wykonujemy dla Klientów stosujemy moduły uznanych producentów z listy TIER 1.

Umów się na darmową konsultację!

Jak założyć fotowoltaikę?

Krok pierwszy

Kontakt

Skontaktuj się z naszym Doradcą lub Biurem Obsługi Klienta

Krok drugi

Pomiar

Spotkamy się aby wymierzyć Twój dach

Krok trzeci

Wycena

Prześlemy wycenę i doradzimy

Krok czwarty

Umowa

Podpisujemy umowę na dogodnych warunkach

Krok piąty

Montaż

Montujemy instalacje własną ekipą montażową

Krok szósty

Uruchomienie

Pomagamy wpiąć instalację do sieci energetycznej

FAQ
 • 1. Czy mogę ograniczyć rachunek za prąd do 0zł?

  Fotowoltaika pozwala ograniczyć rachunki za prąd, ponieważ nie jesteśmy już odbiorcą energii, a jej producentem. Musimy jednak pamiętać o różnicach w produkcji energii w ciągu roku oraz o tym, że nadal ponosimy stałe koszty przesyłu energii ustalane przez naszego operatora.

 • 2. Jak obliczyć moc instalacji?

  Moc instalacji dobieramy do potrzeb energetycznych budynku, analizując dotychczasowe faktury klienta za energię elektryczną bądź w przypadku nowych domów na podstawie charakterystyki energetycznej budynku teraz i w przyszłości. 

 • 3. Czy mogę zamontować panele sam?

  Zakup instalacji fotowoltaicznej dotyczy zarówno produktu jakim są panele fotowoltaiczne i wszystkie niezbędne do działania instalacji podzespoły jak i jej montażu, nie prowadzimy sprzedaży paneli oddzielnie. Kupując kompletną instalację zamontowaną przez naszych certyfikowanych instalatorów otrzymują Państwo gwarancję na montaż i produkt.

 • 4. Co z nadwyżkami, które wyprodukuje?

  Nadwyżki trafiają do sieci energetycznej, ale nie przepadają, możemy je wykorzystać zimą kiedy produkcja prądu jest mniejsza

 • 5. Czy, aby posiadać instalację muszę mieć specjalne pozwolenia?

  Nie ma takiego wymogu dla instalacji o mocy nie większej niż 50 kWp. Pozwolenie na budowę jest wymagane, gdy instalacja fotowoltaiczna ma moc powyżej 50 kWp.

 • 6. Czym jest magazyn energii?

  Magazyny energii, które posiadamy w swojej ofercie to urządzenia, które współpracują z instalacją fotowoltaiczną, gromadzą nadmiar wyprodukowanej energii, a w razie przerwy w dostawie prądu mogą służyć jako akumulator i dostarczać prąd do gospodarstwa nawet do 24h na dobę.

 • 7. Jaką gwarancję oferuje Eprosument?
  Klienci Eprosument S.A. otrzymują od nas pełną ochronę gwarancyjną. Jako wykonawca podejmujemy się realizacji gwarancyjnej wszystkich montowanych komponentów zarówno w trakcie trwania gwarancji jak i po jej zakończeniu. Nasze moduły charakteryzują się gwarancją produktową w zakresie od 10 do 25 lat i gwarancją wydajności 25 lat czym się one różnią? Zapytaj o to swojego doradcę. Inwertery posiadają gwarancję w standardzie 5 10 i 12 lat z możliwością jej przedłużenia. Nasi dostawcy konstrukcji wsporczej pod moduły w zależności od posadowienia instalacji oferują gwarancję 10 i 12 lat. Gwarancja Eprosument trwa 5 lat od momentu odbioru instalacji PV po zakończonym montażu. Możesz ją wydłużyć o kolejne 5 lat.

  Pracujemy wyłącznie na naszych ekipach monterskich stąd możesz być spokojny, że jakość montażu będzie na najwyższym poziomie zgodnym z prawem budowlanym i standardami kreowanymi przez naszych dostawców.

  Pamiętaj, że każda instalacja w standardzie posiada monitoring produkcji energii, dzięki czemu nasza firma posiada wgląd do pracy Twojego systemu PV i w razie konieczności możemy zdalnie dokonać weryfikacji poprawności działania systemu.

Jak założyć pompy ciepła?

Krok pierwszy

Kontakt z doradcą

Skontaktuj się z naszym Doradcą lub Biurem Obsługi Klienta

Krok drugi

Pomiar i wycena

Wymierzymy i wycenimy Twój dach

Krok trzeci

Umowa i montaż

Podpiszemy umowę na dogodnych warunkach

i zamontujemy instalacje z własną ekipą montażową

Krok czwarty

Uruchomienie

Pomożemy wpiąć instalację do sieci energetycznej

POMPY CIEPŁA
 • Dolne źródło

  W zależności od wyboru pompy ciepła możemy stosować różnego rodzaju źródła dolne. Mogą nim być: odwierty i zastosowanie kolektorów poziomych lub pionowych. Mogą być nim również kolektory wodne, które czerpią energię z dna stawu lub strumyka umieszczonego na działce. Możemy również wybrać pompę powietrzną i będzie nim urządzenie generujące energię z ruchu powietrza.

 • Pompa ciepła

  Energię wygenerowaną przez dolne źródło przekazujemy do pompy ciepła czyli monobloku lub splitu. To dwa rodzaje pomp ciepła, które różnią się od siebie parametrami oraz wydajnością i ergonomią działania.

 • Górne źródło

  W ostatnim etapie ciepła woda podgrzania do odpowiedniej temperatury zostaje rozprowadzona na standardowe grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. W większości przypadków zaleca się montowanie ogrzewania podłogowego gdyż jest bardziej wydaje i estetyczne. Stosowane jest jednak w nowym budownictwie. Aby w domach starszego typu móc cieszyć się energią z pompy ciepła należy ciepłą wodę rozprowadzić poprzez tradycyjne grzejniki.

pompy ciepła

Pompy ciepła to obecnie najszybciej rozwijający obszar w zakresie ogrzewania domów, firm i obiektów publicznych. W połączeniu z odpowiednio dobraną instalacją fotowoltaiczną potrafią ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 60%.

Korzyści z zastosowania pomp ciepła
 • Pozwala obniżyć zużycie energii ogrzewania i przygotowania ciepłej wody nawet o 80%
 • Zimą grzeje, latem chłodzi
 • Przyjazna środowisku
 • Bezobsługowa
 • Estetyczny wygląd
 • Najbezpieczniejszy sposób ogrzewania
 • Nie zawsze musi być poddawany regularnym kontrolom
 • Możliwość otrzymania dotacji z różnych programów dofinansowania

Umów się na darmową konsultację!

realizacje

Instalacja rekuperacji

Rekuperacja ciepła pozwala na zmniejszenie zużycia energii do ogrzania domu oraz zapewnia stabilną temperaturę dobową we wszystkich pomieszczeniach. Stosowane w systemach rekuperacji rekuperatory krzyźowe wykorzystują ciepłe powietrze i oddają do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze. W wyniku działania rekuperacji w każdym pomieszczeniu przez całą dobę jest zawsze świeże powietrze z niską zawartością dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. To rozwiązanie idealne dla domowników cierpiących na różnego rodzaju alergie lub choroby przewlekłe płuc.

Jak działa system?

Rekuperator to dwa wentylatory – wywiewny i nawiewny – oraz wymiennik ciepła, w którym powietrze dopływające do wnętrza domu ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane także filtry zatrzymujące zanieczyszczenia – czystsze powietrze w domu to dodatkowa korzyść z jego zastosowania.

Umów się na darmową konsultację!

realizacje

ładowarki samochodowe EV

Kończy się era samochodów spalinowych. Rosnące ceny ropy oraz ich szkodliwy wpływ na środowisko wpływają na wzrost rozwoju produkcji samochodów napędzanych elektrycznie. Dzięki połączeniu fotowoltaiki z nowoczesnymi ładowarkami twój samochód elektryczny naładujesz ze swojej energii.

Umów się na darmową konsultację!

folie grzewcze

Nowatorski system grzewczy bazujący na folii z zalaminowanego włókna szklanego, która ogrzewa dom podczerwienią. Folie mogą być zamontowane na podłodze, w ścianie lub na suficie. Podczerwień w odróżnieniu od ciepłego powietrza w systemach konwekcyjnych rozchodzi się równomiernie w każdym kierunku.

 

Korzyści z zastosowania folii grzewczych:

 • darmowe ogrzewanie domu w połączeniu z fotowoltaika
 • tańsze rozwiązanie od innych systemów grzewczych(bez kotłowni, kominów, przeglądów serwisowych i części mechanicznych podlegających zużyciu)
 • bezobsługowy i wygodny system ogrzewania – sterowniki w każdym pomieszczeniu
 • szybki i czysty montaż
 • przyjazne zdrowiu, komfortowe ciało
 • gwarancja 25 lat przy autoryzowanym montażu

Umów się na darmową konsultację!

formularz kontaktowy

  Wyślij wiadomość

  Logotyp

  Umów się na darmową konsultację

  Biuro centralne

  ul. Toruńska 148
  87-800 Włocławek

  Siedziba

  ul. Grunwaldzka 207/7
  85-451 Bydgoszcz

  Pozostańmy w kontakcie